Günümüzde pek çok farklı depolama ürünü farklı farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bu hususta teknoloji ile birlikte insanların su deposu modellerine olan ihtiyacı çeşitlenmiş ve artmıştır. Bu hususta pek çok farklı depolama ürünü bulunmaktadır. Farklı ihtiyaçların karşılanması için farklı tasarımlarda üretilmektedir. Her depolama ürününün kendi içerisinde üstünlükleri ve ortak özellikleri bulunmaktadır. 

Depolama ürünlerinin ortak özelliklerine örnek verecek olursak, polietilen hammaddesinin gıdaya uygunluğu bulunmakta ve bu doğrultuda tüm polietilen ile üretilen tanklarında gıdaya uygunluğu bulunmaktadır. Bunların yanı sıra polyester hammaddesinin kimyasal dayanıklılığı bulunmaktadır. Paslanmaz çelik ile üretilen tank modelleri hemen hemen her alanda kullanılabilmektedr. Bu saydıklarımız, depolama ürünlerinin birbirleri arasında bulunan üstünlükleridir. Depolama ürünlerinin genel olarak kullanım amaçları ve ortak özelliklerine baktığımızda ise katı, sıvı veya organik, kimyasal fark etmeksizin herhangi bir içeriğin, kötü dış çevre ve sert mevsim koşullarından korunması amacıyla depolanıp, gerekiyorsa depolanan içeriğin bir yerden farklı bir yere taşınmasını sağlayan, depolanan içeriğe ihtiyaç duyulduğunda ise depo üzerinde bulunan tahliye vanası sayesinde içeriğin boşaltılarak kullanılmasına imkan tanıyan araçlardır. Depolama ürünlerinin kullanım alanlarına ve sağladığı avantajlara göre satış oranları değişkenlik göstermektedir. Bizlerde sizler için en çok satış oranı bulunan ürünlerin, kullanıcısına sağladığı avantajları sıraladık.

1) Toprak Altı Su Deposu

Toprak altına gömülen depoları günlük hayatımızın içerisinde göremeyebiliriz. Çünkü bu tankların dışarıdan sadece kapak ve boğaz bölümü görülmektedir. Deponun geri kalan kısmı toprağa gömülmektedir. Toprağa gömülme işlemi oldukça hassastır. Bu sebepten ötürü özenle üretilen depolar arasında yer almaktadır. Böylece topraktan gelen parazitler, depoya zarar veremez. Bunların yanı sıra bu depolar içerisinde madden değerli içerikler depolanmaktadır. Çünkü çalınması veya hırsızlık gibi durumlar yaşanması oldukça zordur. Bu hususta kullanıcısının güvenlik kaygısını gideren depolar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcısına güven veren bu depolar da çok satış oranına sahip depolama ürünleri arasında yer almaktadır. Polietilen ve polyester hammadde ile üretilmektedir. Bu noktada istediğiniz ebatlarda satın alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

2) Turşu Deposu

Turşu kurmak için kullanılan depolama ürünleri, polietilen hammadde ile üretilmektedir. Adından anlaşılacağı gibi genellikle turşu kurmak amacıyla kullanılmakta ve amaca yönelik üretilen bir depolama ürünüdür. Yalnız sadece turşu değil, üzüm yaprağı ve zeytin salamurası işlemleri içinde kullanılmaktadır. Bu hususta salamura gerektiren tüm ihtiyaçların karşılanmasına yönelik kullanılabilir. Bu hususta gıdaya uygunluğu bulunduğu için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

3) Silo Depo

Silo depolama ürünleri, yine gıda depolaması amaçları doğrultusunda kullanılmaktadır. Yalnız gıda depolaması tahıl gibi ürünlerin depolamasıdır. Bu hususta kullanıldığı için kapaklı ve kapaksız tasarımları mevcuttur. Polietilen hammadde ile üretildiği için gıdaya uygunluğu bulunur. Sadece gıda ve organik içeriklerin değil, deterjan gibi kimyasal temizleyicilerin de depolaması bu depolama ürünlerinde yapılmaktadır. Çünkü bu depoların bir diğer özelliği ise konik yapısı sayesinde içeriğin tam boşaltımına imkan tanımasıdır. Ayrıca oldukça steril bir kullanımı vardır. Çünkü model tasarımı gereği ayakları bulunmaktadır. Pek çok ebat çeşitliliği arasından sizlere uygun olanı seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

4) Yatay Su Deposu

Aslında dördüncü sırada olmasına rağmen oldukça fazla kullanılan bir depolama ürünleridir. Yatay tasarıma sahip depolama ürünleri polietilen, paslanmaz çelik ve polyester su deposu hammaddeleri ile üretilebilmektedir. Her hammadde farklı bir özellik ve avantaj eklese de yatay tasarıma sahip depolama ürünleri seyyar araçlarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Çünkü en az yer hacmine sahip ürünler yatay tasarıma sahip ürünlerdir. Bu hususta karavan, yat ve tır gibi araçlarda çok görmemiz olasıdır. Bu araçların yanında sanayilerde 100 tona kadar büyük hacimlerin kullanıldığı da görülmektedir. Üretim bantlarında kullanılmasının yanında depolanan içerikleri sevk etmek amacıyla da oldukça fazla kullanılmaktadır. 

5) Dikey Su Deposu

Yatay tasarıma sahip depolardan sonra en çok satış oranına sahip depolama ürünleri dikey tasarıma sahip ürünlerdir. Tıpkı yatay tasarıma sahip tanklar gibi polietilen, polyester ve paslanmaz çelik hammaddeleri ile üretilebilir. Tasarımı dolayısıyla genellikle sanayilerde ve yağmur toplama sistemlerinde çok fazla kullanılmaktadır. Özellikle Amerikan filmlerinde çatılarda gördüğümüz o meşhur depoların hepsi dikey tasarıma sahip depolama ürünleridir. Genellikle içerisinde su depolaması yapılsa da, organik ve kimyasal fark etmeksizin herhangi bir içeriğin depolaması yapılabilir. 

Bu makalemizde depolama ürünlerini tasarımları ve hammaddeleri bakımından kaleme aldık. Çok fazla satış oranına sahip depolama ürünlerinin kendilerine özgü olan teknik ve fiziksel özelliklerini değerlendirdik. Sizlerde bu depolama ürünlerinden herhangi bir tanesine sahip olmak veya hakkında detaylı bilgi almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. Ayrıca tüm depolama ürünleri modellerini web sitemizden inceleyebilirsiniz.

İletişim Formu
Sepetinizde şuan ürün var