Fiyat Listesi

Ad Fiyat
500 Litre Milenyum Depo -
1.000 Litre Milenyum Depo -
2.000 Litre Milenyum Depo -

Milenyum Depo

Su depoları, genel kullanım amacı olarak içerisine sıvı veya gıdanın depolanıp, ihtiyaç anında tahliye edilerek kullanılmasını sağlayan araçlardır. Son yıllarda gerek kişisel kullanım açısından gerekse kurumsal kullanım açısından oldukça popüler hale gelmiştir. Milenyum depo ise ismini 2000 yılında çıkmasıyla almıştır. Oldukça kullanışlı yapısıyla da ön plana çıkmıştır. 

Bir diğer polietilen hammaddeden üretilen su deposu ise polietilen yatay depodur. Yatay olması itibariyle üretim bantlarında tam oturma sağlamaktadır. Böylece seri üretim sağlayan sanayi alanlarında bolca kullanılmaktadır. Polietilen yatay su depoları 200 litre kapasiteden başlayarak, 5.000 litre kapasiteye kadar büyüyebilmektedir.

Milenyum depolara geri dönecek olursak, en kaliteli milenyum depo Kartal Depo tarafından üretilmektedir. Milenyum depo modelleri incelediğimizde 500 litre kapasiteden başlayarak, 2.000 litre kapasiteye kadar büyüyebilmektedir. Bu doğrultudan bakacak olursak, milenyum depo çeşitleri her ihtiyaca uygun olarak üretilmektedir.

Milenyum Depo Modelleri

Her ihtiyaca uygun olarak üretilen milenyum depo modelleri, oldukça çeşitlidir. Milenyum depo yapısına bakacak olursak, oldukça kullanışlı bir yapıya sahip olduğunu görmekteyiz. 

Bunların yanı sıra milenyum depo modelleri, iki renk seçeneği ile birlikte üretilmektedir. Bu renk seçenekleri beyaz ve mavi renktir. Bu sayede su deposu içerisine depolayacağınız farklı malzemeleri kategorize edebilirsiniz. Depo içerisine ikiden fazla depolayacağınız sıvılar veya gıdalar için depo üzerine etiket yapıştırarak da kategorize edebilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak bu depo modelleri ebat olarak 500 litre ve 2.000 litre kapasiteler arasında değişmektedir. Bu depolar kullanışlı olmaları sebebiyle büyük üretim projelerinden tutun bireysel kullanım alanı içerisinde yani evlerde dahi kullanılmaktadır. Milenyum depo fiyatları açısından da bakacak olursak oldukça uygun hatta fiyat performans ürünleridir diyebiliriz.

Milenyum Depo Fiyatları

Milenyum depo ile ilgili incelediğimiz noktalar çok değerliydi fakat kullanıcıların en çok araştırma yaptığı konulardan birisi de en uygun milenyum depo olacaktır. Aslında en uygun milenyum depo bulmak oldukça kolay olacaktır. Bu açıdan bakarsak milenyum depo fiyatları oldukça uygun kalmaktadır.
Milenyum depo fiyatları, su deposunun ebatlarına göre değişmektedir. Ebatları da hemen hemen her ihtiyacı karşılamaktadır. Fiyatlar ile ilgili detaylı bilgiye teklif alarak ulaşabilirsiniz.

Milenyum Depo Özellikleri

Milenyum depo fiyatları ebatlara göre değişkenlik gösterdiğini öğrendikten sonra gelelim milenyum depo özellikleri nedir, sorusunun cevaplarına. Aslında bir cevabı yok fakat ilk olarak kullanılan hammaddeden bahsedecek olursak. Milenyum depo polietilen hammadde kullanılarak yapılmaktadır.

Kullanılan polietilenin kimyasal kısaltması LLDPE’dir. Türkçeye çevirecek olursak, lineer düşük yoğunluklu polietilen anlamına gelmektedir. Ayrıca polietilenin uluslararası gıdaya uygunluğu bulunmaktadır. Bu malzemeden üretilen milenyum depo özelliklerine de gıda depolama imkanı vermektedir. Yani bu depolar içerisinde gönül rahatlığı ile içilebilir sıvıları ve gıda depolayabilirsiniz.

Fiyat bakımından da en uygun milenyum depo çeşitlerinden olan en küçük modelin yani 500 litre kapasiteye sahip modelin özelliklerini inceleyecek olursak; 15 kilogram ağırlığında, 106 santimetre yüksekliğinde, malzeme kalınlığı ise 5 milimetredir. Bunların yanı sıra, kapağı 44 santimetre ve çalışma sıcaklığı en soğuk -5 derece, en sıcak +50 derecedir. Çalışma sıcaklığı detayları kimyasal madde depolamak isteyen kullanıcılar için önemlidir. Çünkü bazı kimyasal maddeler açığa ısı çıkarırlar. Bu doğrultudan bakarsak açığa çıkardığı sıcaklığı +50 dereceye kadar olan kimyasal maddelerin depolanması uygundur diyebiliriz.

En büyük modeli yani 2.000 litre kapasiteye sahip modeli ele alacak olursak; 40 kilogram ağırlığında, 160 santimetre uzunluğunda ve malzeme kalınlığı da 6 milimetredir. Çalışma sıcaklığı ve kapak boyutları en küçük model ile aynıdır. 

Bunlara ek olarak polietilen UV stabilizasyonludur. Bunun anlamı da polietilen kullanılarak imal edilen depolar içerisinde yosun ve küf oluşmaz. Bu doğrultuda bu malzeme kullanılarak üretilen milenyum depo özellikleri pozitif olarak etkilenerek, depo içerisine UV ışık geçirmez. İçerisinde yosun ve mantar, küf oluşumu engellenmiş olur.

Milenyum Depo Kullanım Alanları

Bu depoları özellikleri bakımından neredeyse her şeyini anlattık fakat bu depoların avantajları say say bitmez. Pek çok avantaja sahip olan bu depolar hemen hemen her yerde kullanılmaktadır.

Örneğin bireysel kullanımlarda bu depolar aracılığı ile evlere yağmur toplama sistemleri kurulabilmektedir. Bu sistemlerin yapılmasında kullanılan tıpkı bu depolar gibi pek çok avantaja sahip polietilen dikdörtgen depo bulunmaktadır. Bu su depoları boyut olarak küçük ebatlarda üretilmektedir. Öyle ki 100 litre kapasiteden başlayarak, 500 litre kapasiteye kadar büyüyebilmektedir. Bu sistemler çatıya dolan yağmur suları, çatıya bağlanan borular aracılığı ile su depolarına bağlanmak usulü ile kurulabilmektedir.

Bunlara ek olarak suyun iletilmediği tarlalar, kırsal ve dağlık alanlarda da kullanılmaktadır. Öyle ki bu tarz yerlerde belirli bir su kaynağı vardır. Bu kaynaktan eski usül ile yani elde taşıma usulü ile su taşınmaktadır. Bunların yanı sıra bu su depoları büyük üretim yapan sanayi firmaların üretim bantlarında da kullanılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bir milenyum depo, çok fazla bir alan kaplamayacaktır, satın aldığınız milenyum deponun boyutlarını inceledikten sonra kaplayacağı alan kadar yer ayırmanız yeterlidir. Deponun kurulacağı alan, temiz, güvenli ve haşere ve fare gibi hayvanlar uzaklaştırılmış olmalıdır. Bağlantı yapılacak ise gerekli bağlantı ekipmanları ayarlanmalıdır.
Milenyum depoların küçük boyutları nedeniyle temizlemesi oldukça kolaydır. Fakat bir deponun en kötü ihtimaller doğrultusunda baktığımızda en az altı ayda bir temizliğinin yapılması gerekir. Düzenli yapılan temizlik, depo içerisinde kötü koku ve zararlı bakterilerin oluşmasını engeller. Bu depoların içerisinde gıda veya hassas bir içerik depoluyorsanız, her kullanımdan sonra temizlenmesi önerilmektedir.
Bir milenyum depoyu temizlemek oldukça kolaydır. Bir temizlik aleti ve su ile kolayca temizleyebilirsiniz. Depolama ürünlerimizin boğaz kısmı temizliği kolaylaştırmaktadır. Temizlik yaparken, kokusuz ve ağır kimyasal içermeyen temizleyicilerin kullanılması önerilmektedir.
Kullandığınız depolar, zaman içerisinde dış etkenlere bağlı olarak delinir veya çatlayabilir. Bütün depolarınız, üretim tesislerimizde tamir edilebilir. Her deponun tamiri imal edildiği hammadde ile depo tasarım bütünlüğü bozulmadan yapılmaktadır. Bizlerden satın almış olduğunuz tüm depolama ürünlerinin ise iki yıl boyunca imalat hatalarına karşı garantisi bulunmaktadır.
Bir milenyum depoyu, manşon kısmından evinize çok basit bir şekilde bağlayabilirsiniz. Tüm milenyum depo ürünlerimize pirinç manşon konulmuştur. Manşon bölümünü ev tesisatınıza bağladığınızda, depo içerisinde bulunan içeriği evinizde kullanabilirsiniz. İsterseniz bu bölümden bağımsız bir tesisat oluşturabilirsiniz.
En doğru tercih, sizlerin depolama ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Bahsi geçen değişkenler, sizlerin depo hacmi ihtiyacı, depo içerisinde depolamak istediğiniz içeriğin türü, kullanım şekliniz gibi değişkenlerdir. Müşteri temsilcilerimizi arayarak en doğru depo tercihi için öneri alabilirsiniz.
Üretmiş olduğumuz tüm polietilen depolama ürünleri içerisinde gıda depolaması yapılabilmektedir. Çünkü polietilen gıda teması hususunda uygunluğu bulunmaktadır. Bu uygunluk, uluslararası gıda örgütleri tarafından kabul edilmiştir. Bu sebepten ötürü gıda teması bulunan çoğu ürünün hammaddesi polietilendir. 
Çalışma biçiminize ve size uygun olan depo, sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkan bazı kıstaslar kapsamında bulunabiliyor. Bu kıstaslar ise sizlerin depolama hacmi ihtiyacınız ve depo içerisinde depolamak istediğiniz içeriğe göre belirlenmektedir. Çalışma sisteminize en uygun milenyum depoyu bulmak için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.
Milenyun depolar polietilen ile üretildiklerinden, zararlı ışınlara karşı yalıtımlıdır. Kaliteli polietilen hammaddeler, UV stabilizasyonludur. Bu sayede bu tanklar içerisine zararlı ışınlar girmediği için zararlı bakteri ve yosun oluşumu görülmez.
Milenyum depolar, kimya dilinde LLDPE adı verilen hammadde ile üretilmektedir. Bu kısaltmanın açılımı ise lineer düşük yoğunluklu polietilendir. Milenyum depolar, monoblok yani tek parça biçiminde üretilmektedir. Bu üretim şekli sayesinde ek veya perçin olmadan üretilirler. Böylece bu depolar daha uzun ömürlü olurken, daha da dayanıklı olurlar. Ayrıca mavi ve beyaz dışında istenilen herhangi bir renkte de üretim yapılabilmektedir. 
Sepetinizde şuan ürün var