Fiyat Listesi

Ad Fiyat
200 Litre Polietilen Yatay Depo -
300 Litre Polietilen Yatay Depo -
500 Litre Polietilen Yatay Depo -
750 Litre Polietilen Yatay Depo -
1.000 Litre Polietilen Yatay Depo -
1.500 Litre Polietilen Yatay Depo -
2.000 Litre Polietilen Yatay Depo -
3.000 Litre Polietilen Yatay Depo -
5.000 Litre Polietilen Yatay Depo -

Polietilen Yatay Depo

Günümüzde su depoları hemen hemen hayatımızın her yerinde kullanılmaktadır. Polietilen yatay su deposu ise içerisine sıvının veya gıdanın depolanıp, ihtiyaç anında kullanılmak üzere tahliye vanasından kullanılmasını amaçlamaktadır. Ayrıca yatay bir pozisyonda olduklarından kuruldukları alana oturarak stabil kalmaktadır. 

Bunun yanı sıra polietilen yatay su deposuna oldukça benzeyen bir başka su deposu modeli daha bulunmaktadır. O benzerliği taşıyan su deposu ise polietilen dikdörtgen depo olur. Bu su deposu modelini incelediğimizde, tıpkı yatay plastik su deposu gibi yere tam olarak kavrama sağlamaktadır. Fakat üst tarafına baktığımızda yatay su depoları gibi yuvarlak hatlara sahip değil, aksine keskin hatlara sahiptir. 

Polietilen yatay su deposu halk arasında yatay plastik su deposu olarak da bilinmektedir. Finansal açıdan bakacak olursak yatay su deposu fiyatları ise sunduğu pek çok avantajı karşısında oldukça ekonomik kalmaktadır. Fakat terim olarak bakacak olursak her iki terim aslında aynı su deposundan bahsetmektedir. Yatay plastik su depoları lineer düşük yoğunluklu polietilenden üretilmektedir. 

Düşük yoğunlukta üretilen bu polietilenin uluslararası gıdaya uygunluğu bulunmaktadır. Gıdaya uygun olarak üretilen bu su depoları içerisinde gönül rahatlığı ile gıda ve içilebilir sıvıları depolayabilirsiniz. 

Tüm bunların yanı sıra lineer düşük yoğunluklu polietilen gıdaya uygunluğu bulunan tek polietilen türüdür. Kısaltması LLDPE olarak geçer. Kartal Depo, tüm polietilen yatay su deposu ürünlerinde bu hammaddeyi kullanmaktadır. 

Gıdaya uygunluğunun yanı sıra, bu su deposu modeli UV stabilizanlıdır. UV stabilizasyonlu hammaddeden üretilen yatay su deposu, içerisine ışık almaz. Böylece su deposu içerisinde yosun, mantar ve küf benzeri parazitlerin oluşmasını engeller.

Polietilen Yatay Depo Fiyatları

Son yıllardaki değişen piyasa koşulları ve kur dalgalanmaları sebebi ile hammadde fiyatları artmıştır. Fakat bu durum polietilen yatay su deposu fiyatlarını çok artırmamıştır. Hal böyle olunca plastik yatay su deposu fiyatları oldukça ekonomik kalmıştır. 

Fakat hemen hemen her ihtiyaca uygun üretilen polietilen yatay su deposu fiyatları, söz konusu yatay su deposu ölçülerine göre değişkenlik göstermektedir. 

Bunların yanı sıra bu su depoları UV stabilizanlı olması sayesinde uzun kullanım sunar. Bu da söz konusu yatay su deposunu bir kere alırsınız ve uzun yıllar kullanırsınız demektir. Bu sayede plastik yatay su deposu fiyatları, daha da uygun kalmaktadır. 

Polietilen Yatay Depo Modelleri

Günümüzde neredeyse her ihtiyaca uygun olarak su deposu üretilmektedir. Bu açıdan bakarsak polietilen yatay su deposu ölçüleri de boy boy değişmektedir. Daha yakın mercek altına alacak olursak; yatay su deposu ölçüleri 200 litre kapasiteden başlayıp, 5.000 litre (5 ton) kapasiteye kadar ulaşabilmektedir.

Kapasitelerinin yanı sıra polietilen yatay su deposu modelleri mavi ve beyaz seçeneği ile satışa sunulmaktadır. Bu sayede depo içerisindeki sıvıyı veya gıdayı kategorize edebilirsiniz.

Boyutları daha iyi anlamak adına en küçük yatay su deposu ölçülerini inceleyelim. 200 litre polietilen yatay su deposu 8 kilogram olup, genişlik çapı 58 santimetredir. Bunlara ek olarak yüksekliği 70 santimetre, malzeme kalınlığı 5 milimetre iken, kapağı 32 santimetredir. Bu su depoları, -5 derece sıcaklıktan, +50 derece sıcaklığa kadar çalışma sıcaklığı vardır. 

En büyük yatay su deposu yani 5 ton olan modeli inceleyecek olursak; 140 kilogram ağırlığa sahip iken, yüksekliği 184 santimetre, uzunluğu 234 santimetre, malzeme kalınlığı 9 milimetredir. Bunların yanı sıra kapak 44 santimetre ve yine bu su deposu çalışma sıcaklığı -5 derece sıcaklıktan, +50 derece sıcaklığa kadardır.

Polietilen Yatay Depo Özellikleri

Su depoları hemen hemen her ihtiyaca uygun olarak üretildiği için pek çok özelliği bulunmaktadır. Plastik yatay su deposu fiyatları ise sunduğu özellikler karşısında oldukça ekonomik kalmaktadır. Öncelikle yatay su deposu tasarımından başlayalım. Yatay bir tasarımı olduğu için kurulduğu alana yayılabilir. Bu sayede hareketli üretim bantlarında kullanılabilir. 

Bunların yanı sıra mavi ve beyaz seçenekleri ile içerisindeki sıvının kategorize edilmesi imkanını vermektedir. Daha fazla çeşitteki sıvı depolamak isteyen markalar için önerimiz etiketleme yöntemiyle pek çok çeşitteki depoladıkları sıvıları kategorize edebilirler.

Belki de en önemli özelliklerinden bir tanesi taşınabilir olmasıdır. Taşınabilir olduğu için hammadde üreten markaların, ürettikleri hammaddeleri bu su depoları ile depolayıp müşterilerine sağ salim teslim etmelerine imkan tanımaktadır. Buna ek olarak gıdaya uygunluğu bulunan bu su depoları içerisinde istediğiniz gıdayı gönül rahatlığı ile depolayabilirsiniz.

Polietilen Yatay Depo Kullanım Alanları

Su depoları, günümüzde büyük ve küçük fark etmeksizin, depolama ihtiyacının bulunduğu her alanda kullanışlı bir çözüm sunmuştur. Yatay su deposu fiyatları ise kullanışlı yapısı sayesinde oldukça ekonomik kalmaktadır. Öyle ki yatay su deposu en basit haliyle evlerde yağmur toplama sistemi olarak kullanılırken, Türkiye’nin seçkin fabrikalarının üretim bantlarında da kullanılmaktadır.

Polietilen yatay su deposu modelleri incelerken dikkate almanız gereken hususlardan bir tanesi de depolanmak istenen sıvı içeriğine göre su deposu seçilmelidir. Eğer ki bir kimyasal depolanması söz konusu ise kimyasal maddenin tipi çok önem arz etmektedir. Polietilen yatay su deposu hemen hemen her kimyasal maddenin depolanmasına uygun olabilir. Fakat önemli olan faktör ise kimyasal maddenin açığa bir ısı yayıp yaymadığıdır. Eğer açığa ısı çıkaran bir kimyasal madde ise bu su deposu +50 dereceye kadar dayanabilmektedir. Daha fazla ısı yayan kimyasal maddeler ise paslanmaz çelikten üretilen su depolarında depolanabilir. Paslanmaz çelik sacdan üretilen depolar ise +80 dereceye kadar dayanabilmektedir.

Bir diğer polietilen malzemeden üretilen su deposu modelimiz ise polietilen dikey depo modelimizdir. Bu su deposu modeli, tıpkı yatay plastik su deposu ile benzerlikler göstermektedir. Öte yandan yatay su deposu fiyatları ise şaşırılacak bir biçimde oldukça ekonomik kalmaktadır.  Fakat ebat olarak çeşidi nispeten daha fazladır. Ebatlarını inceleyecek olursak, 50 litre kapasiteden başlayarak, 25.000 litre kapasiteye kadar büyüyen tam on dokuz farklı modeli bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Yatay bir deponun kurulacağı alan, temiz ve güvenli olmalıdır. Sivri nesnelerden uzak tutulmalıdır. Bu tanklar genellikle seyyar araçlarda yani karavan, tır, yatlar gibi araçlarda kullanıldığından belirli bir yere sabitlenmelidir. Manşon kısmından rahat bir şekilde su çekebiliyor, kapak kısmından kolayca su ekleyebiliyor olmanız gerekmektedir. Fare ve haşere gibi tehlikelerden uzak tutmanız önerilir.
Bir deponun en kötü ihtimalle her altı ayda bir olmak üzere temizlenmesi gerekmektedir. Fakat bu tanklarda gıda depolanması yapılabildiği için her kullanımdan sonra temizlenmesi önerilmektedir. Çünkü her kullanımda depo dibinde tortular kalmaktadır. Kalan gıda tortuları zaman içerisinde çürüyerek depolanan yeni içeriğe zarar verebilirler.
Yatay bir depo. kapak kısmından su ve bir fırça yardımı ile çok kolay bir biçimde temizlenebiliyor. Depoların boğaz tasarımları, temizliğini kolaylaştırması adına çizilmiştir. Temizlerken kokusuz ve ağır kimyasal taşıyan temizleyiciler kullanmanız önerilmez. Belirli bir seviyede tazyikli bu ile de temizlenebilir.
Kullanmış olduğunuz depolarınız, kullanıma bağlı olarak çeşitli dış etkenler sebebiyle delinmiş veya çatlamış olabilir. Tüm depolarınız üretim tesislerimizde tamiri yapılabilir. Polietilen tankların tamiri de yine polietilen kullanılarak yapılmaktadır. Ürettiğimiz tüm depolama ürünlerinin imalat hatalarına karşı iki yıl garantisi bulunur.
Bir eve yatay bir depo çok kolay bir biçimde bağlanabilir. Satın almış olduğunuz yatay depo üzerindeki manşon kısmına nalburdan aldığınız bir çeşme uyum sağlayacaktır. Manşon kısmından çektiğiniz tesisatı evinizin su tesisatına bağlayarak depo içerisindeki içeriği evinizde kullanabilirsiniz. İsterseniz manşon kısmından bağımsız bir tesisat çekebilirsiniz.
Depolar her ihtiyaca uygun olarak üretilmiş olsalarda en doğru tercih oldukça değişken olabiliyor. En doğru depo tercihi, sizlerin ihtiyaç duyduğu depo hacmine, kullanım şeklinize ve depolamak istediğiniz içeriğe göre değişkenlik gösterebilir.
Tüm polietilen tanklar gıda depolamasına en uygun tanklardır. Polietilenin uluslararası gıda örgütleri tarafından kabul görmüş gıdaya uygunluğu bulunur. Bu sebepten ötürü gıda ile teması olan pek çok ürün polietilen kullanılarak üretilir. 
En uygun yatay tank, sizlerin kullanım alışkanlıklarınıza, ihtiyacınız bulunan depo hacmine, içerisinde depolanmak istenen içeriğe göre değişkenlik göstermektedir. En hızlı biçimde size uygun olan depoyu bulmak için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.
Bütün depolama ürünlerimiz, zararlı ultraviyole ışınlara karşı dayanıklıdır. Yatay tasarımlı tanklarda polietilen kullanılarak üretildiği için zararlı ultraviyole ışınları içeriye almazlar. Böylece depo içerisinde yosun oluşumu görülmez.
Yatay tasarımlı tanklarımız, monoblok üretim şekli ile polietilen kullanılarak üretilmektedir. Monoblok üretim şeklinde ise yatay kalıplar yardımıyla, depolar herhangi bir perçin ve ek olmadan tek parça halinde üretilir. Ayrıca bu tanklar istenilen renk paletinde üretilebilir. Böylece depolanan içerikleri daha kolay bir biçimde kategorize edebilirsiniz.
Sepetinizde şuan ürün var