Paslanmaz
Dikey Paslanmaz Su Deposu
Paslanmaz
Yatay Paslanmaz Su Deposu
Paslanmaz
Prizmatik Paslanmaz Su Deposu

Sıkça Sorulan Sorular

Paslanmaz su deposunun kurulum yapılacağı alan nasıl olmalıdır?

Bir paslanmaz tankın kurulacağı alan öncelikle güvenli ve temiz olmalıdır. Bu tanklar 100.000 ton kapasiteye kadar ulaşabildiği için, depo ölçüleri doğrultusunda bir alan ayrılmalıdır. Yerinde montaj yapılacak ise, Karmod çalışanlarının çalışması için ufak bir alan ayrılması gerekmektedir. Kullanılan deponun direkt olarak Güneş’te bekletilmemesi mümkünse kapalı bir alanda bekletilmesi önerilir.

Kullandığım paslanmaz su depomu ne kadar sürede bir temizlettirmeliyim?

Bir deponun en kötü ihtimaller doğrultusunda en az altı ayda bir temizlenmelidir. Hassas bir içerik veya gıda depolanıyorsa her kullanımdan sonra temizlenmesi önerilir. Çünkü her tahliyeden sonra depo dibinde, içerikten bir miktar tortu kalır. Bu tortular iyi temizlenmezse zaman içerisinde çürür ve depolanacak olan yeni içeriğe zarar verebilir.

Paslanmaz su deposu nasıl temizlenmelidir?

Bu tankların yüzeyi oldukça pürüzsüz olduğu için kolayca temizlenebilir. Ayrıca depoların boğaz kısmı temizliğinin kolay yapılabilmesi için tasarlanmıştır. Su ve temiz bir fırça kolayca temizleyebilirsiniz. Kullanılan temizleyicilerin kokusuz ve ağır kimyasal içermemesi önerilir.

Paslanmaz su deposu tamiri nasıl yapılır?

Kullandığınız depolar, dış etkenler sonucu delinebilir, düşme sonucunda hasar görebilir. Hasar gören depolarınız üretim tesislerimizde tamir edilebilir. Paslanmaz tankların tamiri, yine krom ve nikel karışıklı çelikten elde edilen ana malzemenin, hasarlı bölgeye argon gazı ile kaynatılarak yapılmaktadır. Böylece deponun bütünlüğü korunmuş olur.

Paslanmaz su deposu eve nasıl bağlanır?

Bir paslanmaz depoda bulunan manşon kısmına bağlanan tesisat veya çeşme ile ev tesisatınıza bağlayabilir veya bağımsız bir tesisat çekerek, depodaki içeriği evinizde kullanabilirsiniz.

Hangi paslanmaz su deposu tercih edilmelidir?

Bir paslanmaz depo seçilirken, ihtiyacınız olan depo hacmine, depolamak istediğiniz içeriğe ve kullanım amacınıza göre değişkenlik göstermektedir. En doğru seçimi, en hızlı biçimde yapmak isterseniz, müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Paslanmaz su deposu içerisinde gıda ve içilebilir sıvılar depolanabilir mi?

Bu depoların içerisinde akla gelen hemen hemen her şey depolanabilir. Çünkü bu depoların çalışma ısı oranı +80 dereceye kadardır. Bu oran kaynama noktasına yakın bir değerdir. En sağlam depo kategorisinde olan paslanmaz tanklar içerisinde gıda, kimyasal ve daha pek çok şey depolanabilmektedir.

Bana uygun paslanmaz su deposunu nasıl bulabilirim?

Sizlerin çalışma sistemine veya size en uygun depo, sizlerin çalışma sistemine, ihtiyaç duyulan depo hacmine, kullanım amacına, depolanmak istenen içeriğe göre değişkenlik göstermektedir. Bu hususta size uygun olan depoyu en hızlı biçimde bulmak için ihtiyaçlarınızı müşteri hizmetlerimiz ile görüşerek aktarabilir ve bu konuda öneri alabilirsiniz.

Paslanmaz su deposunun ultraviyole ışın dayanıklılığı var mı?

Çelik yalıtkan bir hammadde olduğu için Güneş ışınlarını arka tarafına yansıtmaz. Dolayısı ile bu malzeme kullanılarak üretilen bu tanklarda yüksek ultraviyole ışın dayanıklılığına sahiptir. Böylece depoların içerisinde yosun gibi parazitlerin oluşmadığı açıkça görülmektedir.

Paslanmaz su deposu hangi hammadde kullanılarak üretilir?

Paslanmaz tanklar, krom ve nikel karıştırılarak elde edilen AISI 304 çeliğin, argon kaynağı ile tasarım doğrultusunda birleştirilmesi sonucunda üretilmektedir. Adı üzerinde paslanmaz ve korozyona uğramaz. Çeliğin orijinal renginde üretilebildiği gibi istek üzerine herhangi bir renkte de üretimi yapılabilir. Böylece birden fazla olan içeriklerinizi renklere göre kategorize etmenize imkan tanır.

Sepetinizde şuan ürün var