Günümüzde su tankları pek çok amaç doğrultusunda kullanılıyor. Dünya genelinde pek çok ülkede kullanılan bu tankların, en çok su sorunu ile yüzleşen ülkelerde kullanımının fazla olduğu görülmektedir. Bu depolar, çok yönlü kullanım sunduğu için pek çok ülkede popüler hale gelmişlerdir.

Bu depolar, evlerimizden tutunda, sanayilerde, işyerlerinde, kafelerde restoranlarda kullanılabiliyor. Özellikle polietilen su deposu modelleri oldukça fazla satmaktadır. Çünkü bu tanklar diğerlerine göre daha hafif ve ekonomiktir. Hatta en uygun fiyat etiketine sahip depolar polietilen depolardır. Ayrıca gıda depolanması hususunda, uluslararası gıdaya uygunluğu bulunuyor. Bu yüzden bu tanklar çok satanlar listesindedir.

Tüm depoların genel olarak kullanım amaçlarına baktığımızda ise görmekteyiz ki, bir içeriğin depolanarak korunmasını sağlayan, ardından nakliye edilmesi gerekiyorsa buna imkan tanıyan ve ihtiyaç duyulduğunda tahliye edilerek içeriğin kullanılmasını sağlayan araçlardır. Bu tanklar üretildikten sonra belirlenen standartlarda dayanıklılık testlerinden geçiriliyor. Ayrıca imalat hatalarına karşı iki yıl boyunca garanti veriliyor. Depolarda bulunan hasarlar daha çok kullanıma bağlı olabiliyor. Bu yüzden deponuzu daha özenli bir biçimde kullanmanız önem arz ediyor. Bu hususta deponuzu düzenli temizliğini yapıp, daha kapalı bir alanda muhafaza etmeniz önerilir.

Kullanılan Hammaddeler Depo Sağlamlığını Etkiler mi?

Deponun üretildiği hammadde depo sağlamlığını etkiler. Her malzemeden depo üretilmezler. Depolar, polietilen, polyester ve paslanmaz çelik olmaz üzere üç farklı hammadde ile üretilmektedir. Üç hammadde de yalıtkan ve UV stabilzasyonludur. Bu sayede tank içerisine zararlı olan ultraviyole ışıklar girmez. 

Sadece bununla da sınırlı değil. Üretim şekilleri de sağlamlığı etkileyen unsurlar arasındadır. Politeilen tanklar, monoblok yani tek parça halinde üretildikleri için eksiz ve perçinsizdir. Bu sayede sağlamlığını korurlar. Polyester ve paslanmaz çelik tanklar hammaddelerinden oluşturulan parçaların bir araya getirilmesi sonucunda üretiliyorlar. Depolarınızda oluşan kullanıma bağlı hasarlar, üretim tesislerimizde tamir edilebilir.

Deponuzun yüzeyindeki çizikleri inceleyin.

Deponuzun sağlamlığını etkileyen en önemli unsur dış çevre koşullarıdır. İmalat esnasında bu tanklar en sağlam halleri ile üretilmektedir. Fakat zamanla oluşan aynı bölgedeki çizikler depoyu delebilir. Bunda en çok etkili olan dışardan bir etkinin oluşturulmasıdır. Yani genel olarak bu tanklar bir şekilde düşerek veya farklı bir yolla hasarlar sonucu olumsuz etkilenmektedir. Bu yüzden deponuzdaki çizikleri inceledikten sonra bu duruma sebep olan nedeni tespit edip, gidermektir.

Deponuzdaki aşınmaları göz ardı etmeyin.

Aşınmalar genellikle uzun yıllar içerisindeki toz aşınımı da olabilir, dışarıdan bir etki ile bilerek yapılmış bir aşınma da olabilir. Depo güvenliğinizi sağlamanız gerektiği gibi temizlik yaparken çok aşındırıcı kimyasallar kullanmamak gerekir. Ayrıca temizlik esnasında sert bir cisim ile çok aşırı baskı uygulanması önerilir. Bu saydıklarımızın dışında deponuz, sağlıklı bir biçimde uzun yıllar size hizmet edecektir.

Sızdırmaları kontrol edin.

Büyük tonajlı tanklarda genellikle fark edilmeyen sızdırmalar oluyor. En az haftada bir sızdırma kontrolü yapmanız önerilir. Sızdırma deponun hiç umulmadık bölgelerinde olabilir. Bir cisim bir şekilde saplanmış ve sonradan çıkarılmamışta olabilir. Sızdırma olan bölge tespit ederseniz, tamiri üretim tesislerimizde gerçekleştirilebilir.

Kıvrım noktalarında çatlaklar var mı kontrol edin.

Depo tasarımları genellikle çok kıvrımlı olmazlar. Bunun sebebi ise deponun genel mühendisliğinin sağlamlık üzerine kurulmasıdır. Özel bir projelendirme dahi yaptırsanız. Yapılan tasarımın mühendislik açıdan bir sorun olup olmayacağı Karmod mühendisleri tarafından araştırılır. Bir problem olmadığı kesinleştiği zaman üretim esnasına geçilir.

En sağlam depo hangisidir?

En sağlam depoyu bulmak oldukça güç olmak ile birlikte hammaddesinden ötürü paslanmaz su deposu modelleri olarak gösterilir. Temelde bütün depolar sağlamdır fakat hepsinin üstün olduğu noktalar farklıdır. Paslanmaz tanklarında çalışma ısıları oldukça yüksektir. Bu oran +80 derecedir. Bu kaynama noktasına yakın bir değerdir. Öte yandan hammadde özelliği gereği oldukça sert ve yalıtkandır. Çabuk ısınır ve çabuk soğuyabilir. Sağlam olmasının en temel sebebi ise dışarıdan bir delici kullanarak dahi delemezsiniz. 

Deponuzda aşınmalar veya bir sızdırma tespit ediyorsanız, iki şekilde ilerleyebilirsiniz. Birinci yol, deponuzu tesislerimize getirerek tamir ettirmek, diğer yol ise deponuzu değiştirmektir. Fakat deponuzu değiştirdikten sonra özenli bakmanız ve temizliğini düzenli yaptırmak, deponuzu daha uzun süre kullanmanız için önem arz ediyor. Bu hususta sizlere uygun olan depoyu bulmak ve depolama ürünlerimiz hakkında bilgi almak isterseniz, müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

İletişim Formu
Sepetinizde şuan ürün var