İhtiyaçlarınıza uygun olan tonluk su deposu kategorisindeki ister polietilen depolar, ister polyester depoları satın alabilirsiniz. Her ikisinde de aradığınızı bulumazsanız. Paslanmaz depolar ile kesinlikle aradığınızı bulacaksınız.
 
Her depoda içme suyu veya gıda depolaması yapılamaz. Bu sebepten ötürü gıda depolama ürünlerinin belirli özellikleri bulunmalıdır. Depolama ürünleri geniş ihtiyaçlara hitap etmektedir. Depolar genel olarak evlerde, tarımsal ve endüstriyel uygulamalarda kullanılsa da restoranlarda, sosyal tesislerde, spor komplekslerinde,, içme suyu dağıtım ve toplama sistemlerinde, çatı katlarında ve daha sayamayacağımız birçok alanda güvenli kullanım için tercih edebilirsiniz. İçme suyu amacıyla bir depo satın alınacaksa aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekebilir. 
 

Gıdaya uygun hammaddeler hangileri?

Bazı hammaddelerin gıdaya uygunluğu bulunmaktadır. Bu hammaddelerden bir taneside polietilen hammaddedir. Bu hammaddenin uluslararası seviyede gıdaya uygunluğu kabul edilmiştir. Avrupa’dan özel olarak getirilen bu hammadde, kimya biliminde LLDPE olarak adlandırılır. Bu hammadde ile üretilen depolar dayanıklı, güçlü gövde yapısına sahip olurlar. Ayrıca ek ve perçin olmadığı için uzun ömürlüdür.
 
Gıdaya uygun depolardan bir diğeri paslanmaz çelikten üretilen depolardır. Bu tarz depolar en sağlam depo olarak anılır. Gıdaya herhangi bir zarar vermez. Hatta bazılarının içerisinde ilaç depolaması da yapılabilmektedir. Paslanmaz çeliğin yapısı gereği depo içerisine hiç bir şekilde ışık almaz. Polietilen hammaddelerde yapısı gereği UV izolasyonludur. Bu sayede gıdalar ve içme suları için depo içerisinde daha sağlıklı bir ortam oluşturulmuş olur. 


En ekonomik fiyatlı depolar hangileridir?

Polietilen hammadde kullanılarak üretilen depoların hepsi muadillerine göre en ekonomik fiyat etiketine sahip depolardır. Uygun fiyatlı olmasının asıl sebebi hammaddesi ve üretim şeklidir. Üretim şekli sebebiyle seri bir biçimde üretilebilen bir yapısı bulunuyor. Muadillerine göre polietilen tanklar üstün kalitede üretilirken, uygun fiyatları ile bütçenizi yormaz, yaptığınız işlerinize değer katar. Depolama ürünlerinin ölçüleri özelinde maliyet olarak yakın olmasına rağmen kapasite büyüdükçe fiyatlandırması artmaktadır.


Gıda depolamasına uygun depolar nasıl üretilir?

Polietilen tankların üretim aşamaları diğerlerinden biraz farklıdır. Monoblok bir üretim anlayışına sahiptir. Kelime anlamı olarak mono tek veya bir anlamına gelirken, blok bölüm veya parça anlamına gelmektedir. Üretim şekli de, belirli kalıplara dökülen polietilenin ek veya perçin olmadan tek parça halinde çıkarılması ile üretilmektedir. Böylece depoların dış yüzeyi pürüzsüz olduğu için temizliği kolaylaşır. Ayrıca perçinsiz olduğu için diğer depolara göre oldukça uzun ömürlüdür.
 
Paslanmaz çelikten üretilen tanklar ise krom ve nikel karıştırılarak çelik ana malzeme elde edilir. Elde edilen çelik malzeme depo tasarımı özelinde argon kaynağı kullanılarak birleştirilmektedir. Çeliğin sert yapısı ve yalıtkan özelliği sayesinde oldukça sağlam depolar olarak anılmaktadır. Öte yandan +80 dereceye kadar olan çalışma ısısı sayesinde pek çok kimyasalın depolanmasına da imkan sağlamaktadır.


Ebat seçimi nasıl olmalıdır?

Polietilen kullanılarak üretilen depolar belirli bir ebat çeşitlilğine sahiptir. Ebat çeşitlilik aralığı ise 50 litreden başlayarak 25.000 litre kapasiteye kadar çıkabilmektedir. Standart üretimlerde en fazla 25 ton kapasiteye kadar üretilebilen depolama ürünlerimiz, daha büyük kapasiteler için özel olarak kalıp tasarımları yapılarak üretilebilmektedir. Paslanmaz çelikten üretilen depolarımız ise çok daha fazla ebat çeşitliliğine sahiptir. Paslanmaz çelikten üretilen depolarda 500 litre ile 100 ton arasında ebat çeşitliliğine sahiptir.

Toprak Altı Su Depoları İçerisinde İçme Suyu Depolanabilir Mi?


Toprak altı depolarımız polietilen ve polyester olmak üzere iki farklı hammaddeden üretilmektedir. Toprak altında olduğu için depo rengi pek bir önem taşımaz. Toprak altı depo kullanımı, izolasyonlu tankların gerekli olduğu veya zorlu iklim koşullarının bulunduğu bölgelerdeki ihtiyaçlar için toprak altı su deposu ürünleri kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra endüstriyel, tarım ve peyzaj alanlarında da oldukça fazla kullanılmaktadır. Hatta yaz mevsiminde toprak altı tanklarda içme suyu depolanır çünkü yer üste depolara göre suyu birkaç derece daha serin tutabilmektedir. 
 
İçme suyunun yanı sıra değerli içeriklerin depolanmasında toprak altı depolar kullanılmaktadır. Çünkü kullanıcının güvenlik kaygısını azaltan bir yapısı vardır. Çünkü bu tarz depoları çalmak oldukça zordur. Kısacası bu depoların içerisinde herşey depolanabilmektedir. Sizlerde içme suyu konusunda avantajlarla dolu bu depolardan satın almak veya depolar konusunda detaylı bilgi almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.
 

İletişim Formu
Sepetinizde şuan ürün var