Günümüzde farklı alanlarda kullanılan, farklı tasarımlarda ve farklı ebatlarda pek çok depolama ürünü bulunmaktadır. Bu depolama ürünlerinden en ünlüsü polietilen su deposu modelleridir. Çünkü daha ekonomik bir fiyat etiketine sahip olmasının yanında gıda temasına uygunluğu ve tek parça halinde üretilmesi gibi pek çok farklı avantajı bulunmaktadır. Paslanmaz çelikten üretilen depolama ürünleri ile benzer noktaları bulunsada birbirinden ayrışan özellikleri de bulunmaktadır.

Paslanmaz çelikten üretilen depolar, üretim şekilleri sebebi ile yerinde montaj özelliği bulunurken, polietilen kullanılarak imal edilen depolama ürünlerinde bu özellik yoktur. Çünkü polietilenin işlenme şeklinden dolayı depolar, tek parça halinde ve seri olarak üretilebilir. Paslanmaz çeliği elde etmek için krom ve nikel karıştırılmaktadır. Bu karışım sonucunda son derece kaliteli bir paslanmaz çelik elde edilir. Bu ana malzeme argon kaynağı kullanılarak depo tasarımı özelinde birleştirilir ve sonucunda paslanmaz çelikten üretilen depolama ürünleri karşımıza çıkar. Bizlerde sizler için, bu depolama ürünlerinin kullanılma nedenlerini araştırdık ve aşağıda maddeler halinde derledik;

1) Kaliteli Su Depolaması İçin.

Paslanmaz çelikten üretilen depolama ürünleri çok steril ortamlarda muhafaza edilirse, oldukça kaliteli su depolaması yapılabilmektedir. Su kaynak olarak en çok depolanan içeriklerden bir tanesidir. Bu hususta temiz su kaynağına sahip olmak isteyen insanlar paslanmaz çelikten üretilen depolama ürünlerinden satın alarak depolama yapmaktadır. Su depolamasının yanında, paslanmaz çelikten imal edilen depolama ürünleri içerisinde mikrobiyoloji depolamaları ve sevkiyatları da yapılmaktadır. Bu sebepten ötürü en kaliteli depolama için, paslanmaz çelikten üretilen depolama ürünlerini tercih edebilirsiniz.

2) Hassas İçeriklerin Depolaması İçin.

Hassas içeriklerin depolaması hususunda en doğru tercih paslanmaz çelikten üretilen depolama ürünleri olacaktır. Çünkü paslanmaz su deposu modelleri oldukça sert yapıdadır. Dışarıdan bir müdahale sonucunda dahi oldukça az hasar alırlar. Yanlışlıkla yüksekten düşme gibi durumlarda dahi depolama ürünleri arasında en az hasar alan depolar olarak karşımıza çıkar. Keza hem sağlamlığı ile hemde ışık yalıtımı ile ön plana çıkan depolama ürünleridir.

3) En Kaliteli Gıda Depolaması İçin.

Paslanmaz çelikten üretilen depolama ürünleri asla paslanmazlar. Adı üzerinde paslanmaz çelikten üretilirler. Bu hususta dayanıklı bir yapısı da bulunduğu için en kaliteli gıda depolama, bu depolarda gerçekleştirilmektedir. Gıdaya herhangi bir zararı bulunmaz. İçerisinde sadece işlenmiş gıda değil, mamul ve yarı mamul depolaması da yapılabilmektedir. Depolanacak gıdaların yanı sıra kimyasal depolaması da en iyi şekilde bu depolarda gerçekleştirilmektedir. Kullanıcısına ayrıca ebat çeşitliliği de sunmaktadır. Bu açıdan bakıldığında 100 tona kadar farklı ebatlarda üretilmektedir. Modelin ebatı arttıkça, depoda bulunan kapak kısmına ulaşılması için depo tasarımına merdiven desteği eklenmektedir.

4) Işığa Hassas İçeriklerin Depolaması İçin.

Paslanmaz çelik, malzeme olarak oldukça yalıtkandır. Bu hammaddeden üretilen depolama ürünleri içerisine hiçbir şart altında ışık almaz. Bu hususta ışığa duyarlı içeriklerin hepsi bu depolama ürünleri içerisinde depolanmaktadır. Bu açıdan bakıldığında ışık yalıtımı en yüksek olan depolar, paslanmaz çelikten üretilmektedir. Işık yalıtımı, hem gıda hem kimyasal içerikler açısından oldukça önemlidir. Işığa duyarlı organik içerikler olduğu gibi kimyasal içeriklerde bulunur. Bu hususta depolamak istediğiniz içeriğe göre depo seçimi değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca depo içerisinde sterilizasyon sağlamak için ışık yalıtımı önem arz eder. Bu hususta içerisine ışık almayan bu depoların içerisinde yosun, bakteri ve parazitler oluşmaz.

5) Yüksek Sıcaklığa Sahip İçeriklerin Depolaması İçin.

Paslanmaz çeliğin çalışma ısı oranı +80 derecedir. Dolayısıyla bu hammadde kullanılarak üretilen depolama ürünlerinin de aynı çalışma ısı değerine sahip olduğu söylenebilir. Değer depolama ürünleri arasındaki en yüksek değerdir. Yaklaşık olarak suyun kaynama derecesi olan 100 dereceye yakın bir değerdir. Bu hususta sıcak depolamak istediğiniz organik içerikleri bu depolarda muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca hammadde yapısı gereği ortama göre çabuk ısınıp, çabuk soğuyabilen yapıya sahiptir. Bozulmasını istemediğiniz içerikleri soğuk ortamlarda rahatlıkla muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca istenilen herhangi bir renk paletinde üretilebildiği için farklı farklı içerikleri kategorize etmeniz kolaylaşır. Sizlerde bu ürünleri web sitemiz aracılığı ile inceleyebilir, beğendiğiniz modelleri satın almak için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

İletişim Formu
Sepetinizde şuan ürün var