Polietilen su depolarının kullanılacak asit türüne göre güçlendirilmesiyle asit tankı olarak kullanımı uygundur. Polietilen asit deposu asit konsantre oranına göre daha kalın olarak üretilmektedir. Asit deposu üretimindeki en önemli husus polietilen hammaddeden üretilen depoların herhangi bir kimyasal ile tepkimeye girmeyerek asit depolamasına uygun olarak kullanımına olanak sağlamaktır.

Polietilen asit tankı ürünlerimiz dikey silindirik depolarda 50 litreden 25.000 litreye, yatay silindirik depolarda 100 litreden 5.000 litreye ve dikdörtgen depolarda 100 litreden 500 litreye kadar üretilmektedir. Ayrıca polietilen hammadde kullanılarak üretilen demir ayaklı ve paslanmaz ayaklı konik silo depolarımız kimyasal depolama tankı olarak kullanılmaya uygundur. Polietilen asit tankı ürünlerimiz tek parça monoblok gövde ile üretilmektedir. Bu sayede kaynak ve birleştirme yeri olmadığından dolayı depo etrafından sızma yapmamaktadır. Standart ürün ölçüleri ve kapasiteleri haricinde ihtiyaca özel olarak farklı kalıp tasarımları yapılarak özel asit deposu üretimleri yapmaktayız.

Polietilen asit deposu

Polietilen asit deposu ürünlerimiz tüm konsantre oranlarındaki kimyasal asit türleri için dayanım sağlamaktadır. Ancak depolar içerisinde barındırılacak asit sıvısının sıcaklık değeri, tepkime süresi, ortam sıcaklığı ile kullanımı farklı hususlar için satış danışmanlarımızdan bilgi almalı ve barındırılacak asit türüne göre deponun özel olarak kalınlığı artırılarak dayanımı güçlendirilmelidir.

Asit tankı
Asit deposu
Plastik asit tankı
Polietilen asit tankı

Polietilen asit deposu modelleri

Polietilen hammadde kullanılarak üretilen asit depolarımız dik silindirik, yatay ayaklı silindirik, köşeli prizmatik ve konik silo modellerinde üretilmektedir. Firmamız tarafından üretilen standart modeller haricinde giriş çıkış manşonları ve tahliye manşonları gibi alanlar özelleştirilerek ihtiyacınıza uygun olarak üretimi yapılabilmektedir.

Polyester asit deposu

Konsantre oranı ve asit sıcaklık değerlerine göre üretimi sağlanan polyester asit tankı modelleri, çeşitli asit türleri için yüksek basınca ve aşındırmaya karşı dayanım göstermektedir. Karmod Kompozit olarak ürettiğimiz polyester asit tankları farklı ölçülerde ve kapasitelerde üretilmektedir. Polyester hammadde kullanılarak dikey silindirik, yatay silindirik, prizmatik ve silo tank modellerinde polyester asit tankı üretimleri yapılabilmektedir.

Polyester asit tankı
Kimyasal depolar
Asit depolama tankları
Sülfürik asit tankı

Polyester asit tankı özellikleri

  • Farklı ölçülerde ve kapasitelerde üretimi yapılmaktadır.
  • Farklı asit türleri için çeşitli konsantre oranı ve sıcaklık değerlerine karşı güçlendirilerek yüksek basınca karşı asit aşındırma dayanımı sağlanmaktadır.
  • Sıvı giriş çıkış yuvaları ve depo kapak alanları gibi her türlü detay özelleştirilebilir.
  • Özel depo imalatında her türlü ölçü ve detay müşteri tarafından belirlenebilir.

Polyester asit tankları polietilen hammadde kullanılarak üretilen depolardan farklı olarak özel işçilik ile üretilmektedir. Epoksi reçine kullanılarak üretilen asit tanklarımız reçine türü daha az polar grup içerdiği için standart reçinelere göre dayanımı artmaktadır. Ayrıca polyester asit tankı üretimlerinde vinylester reçine, yüzey tülü, mat strand elyaf ve dokuma tipi elyaf gibi farklı malzemelerde kullanılabilmektedir. Tamamen müşterinin depolanacak sıvı türüne göre uzman ekibimiz tarafından en dayanıklı depo imalatı için bütün seçenekler değerlendirilmekte, en doğru hammadde ve malzemeler kullanılarak polyester asit tankı üretimleri özel işçilik ile tamamlanmaktadır.

Dikey silindirik asit tankı

25.000 litre kapasiteye kadar farklı ara ölçülerde üretim imkanı olan ayaksız, düz tabanlı plastik dikey asit tankı ve polyester dikey asit tankı üretimlerimiz ile sizlere 1986 yılından bugüne hizmet vermekteyiz. Yüzlerce firmanın tercih ettiği ve Türkiye’nin en güvenilir depo üreticisi Karmod Kompozit farkıyla üretilen dikey asit tankı ürünlerimiz ile kimyasallarınız artık daha güvenli depolanacaktır.

Yatay silindirik asit tankı

5.000 litreye kadar alternatif ölçülerde üretimi sağlanan plastik yatay asit tankı ve 100.000 litreye kadar büyük projelerde kullanılan polyester yatay asit tankı ürünlerimiz ile her türlü asit depolaması için çözümler sunuyoruz. Birbirine paralel olarak bağlanabilen depolarımız ile yatay depolarda sınırsız tonajda depolama yapabilmeniz için istediğiniz kadar depoyu bir araya bağlayabilir ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Prizmatik asit tankı

500 litreye kadar plastik prizmatik asit tankı ve 100.000 litreye kadar polyester prizmatik asit tankı yapan firmamız farklı modelleri ile üretimlerini sağlamaktadır. Dikey ve yatay olarak tercih edilen modellere göre biraz daha maliyetli olan prizmatik asit tankı üretimleri daha çok taşma tankı, daldırma tankı, kaynar su tankı veya kimyasal havuz alanı olarak kullanılmaktadır.

Silo asit tankı

Demir veya paslanmaz ayaklara sahip alt kısmı konik olarak üretilen konik silo asit tankı üretimlerimiz plastik ve polyester hammadde kullanılarak 2 farklı alternatifte üretilmektedir. Silo asit tankının diğer asit depolama tanklarından farkı ise yapısı bozulmadan açık ağızlı ve kapalı ağızlı silo depo olarak üretilebilmesidir. Plastik hammadde kullanılarak 20 ton kapasiteye kadar, polyester hammadde kullanılarak 50 ton kapasiteye kadar silo asit tankı üretimleri yapabilmekteyiz.

İletişim Formu
Sepetinizde şuan ürün var