Su depolarının genel kullanım amacı içerisindeki sıvının depolanıp ihtiyaç anında kullanılmasıdır. Su depoları belirli hammaddeler ile üretilmektedirler. O hammaddeler polietilen yani plastik, polyester ve paslanmaz çeliktir. Bu yazımızda genel olarak polietilen ve polyester su depoları üzerinde duracağız.

Polyester su depolarının UV stabilizasyonu vardır. Bunun anlamı polyester depolar güneş ışığını içeriye daha az almaktadır. Ayrıca polyester depolar yerinde montaj yapılabilir. Bu sayede girişi küçük olan mekanların içerisine de polyester su deposu konulabilir. Yani polyester depoların herhangi bir kalıba bağlı kalmadan da üretilebilirler. Polyester su depolarında standart orjinal rengi ve beyaz renk seçenekleri mevcuttur. 

Polietilen depolar UV stabilizanlıdır. Bunun anlamı da güneş ışığından etkilenmeyerek içerisindeki sıvıyı veya gıdayı maksimum seviyede korur. Bu yüzden polietilen depolarda gıda depolaması da yapabilirsiniz. Karmod Plastik’in uzman kadrosu ile üretmiş olduğu su depolarına bir göz atmanızı öneririz. Polietilen depoların halk arasındaki adı ise plastik depodur. Plastik depoların mavi ve beyaz seçenekleri mevcuttur. 

Geri Dönüştürülebilir Hammadde Polyester Nedir?

Polyester depolar, oluşturan temel malzemeler polimerler, termosetler, reçineler veya termoplast reçineler, takviye malzemeleri, katkı malzemeleri ve dolgu malzemeleridir. Polyester su depoları UV stabilizanlıdır. Polyester depolarının sanayi dilindeki adı da fiberglas depolardır. 

Kimyasal olarak polyester, polimer kategorisinde veya ana bağları içinde ester fonksiyonel grupları içeren yoğuşma polimerlerdir. Sentetik ve bazı bitki bazlı yani doğal polyester liflerin çoğu, başka kaynaklardan da türetilebilen petrolün bir bileşeni olan etilenden yapılır. Polyester, günümüzde neredeyse her alanda kullanılan bir tür yapay (sentetik) liftir. Çoğunlukla tekstil alanında kullanılsa da su deposu yapımında da kullanılmaktadır. Doğada bulunduğu halde, genel olarak tüm polietilen tereftalat ve polikarbonat bulunduran sentetik polyesterlerin içinde bulunduğu kapsamlı bir alanı vardır.

Uluslararası Gıda Uygunluğu Olan Polietilen Nedir?

Polietilen, termoplastik ailesinin en eski polimerlerinden biridir ve halk arasındaki adı da plastiktir. Polietilen su deposu bu termoplastikten üretilirler. Ekstra olarak Geçmişte polietilen sadece alçak yoğunluklu olarak üretilirken gelişim göstermiş ve yüksek yoğunluklu, düşük yoğunluk ve orta yoğunluklu olarak üç farklı şekilde üretimi başarılmıştır. 

Peki ya polietilen nasıl bir maddedir? Monomer haldeki etilenden meydana gelen bu madde, plastik sanayinde bolca kullanılan oldukça sağlıklı ve düşük maliyetli bir plastiktir. Polietilen sağlık açısından bir problem teşkil etmez. Polietilen kimyasal madde ve karışımların depolanması hususunda en dayanıklı plastik türlerinden biridir. Bu doğrultuda pek çok kimyasal maddeyle etkileşime girmez fakat polietilenin kimyasallarla etkileşime girmesi ise bahsi geçen kimyasalın açığa çıkardığı sıcaklığına bağlıdır.

İletişim Formu
Sepetinizde şuan ürün var