Dünya genelinde teknoloji geliştikçe ihtiyaçlarımızda gelişmekte ve artmaktadır. Hal böyle olunca su deposu modelleri üretimindeki teknoloji de her geçen gün artar ve gelişir. Depolama ürünleri üretiminde artan teknoloji, üretim tesislerinde otomasyonu getirir ve hataları sıfıra indirmektedir. 

Depolama ürünleri geliştikçe daha dayanıklı hale gelir. Hal böyle olunca depolama ürünlerinin kullanım alanı her geçen gün genişlemektedir. Endüstriyel kullanım bazında ürünlerin üretilmesi süreçlerinden, sevk edilmesi süreçlerine kadar pek çok alanda kullanılırlar. Depolama ürünleri içerisinde en çok su depolaması yapılmaktadır. Bu açıdan baktığımızda ise depolanan suların tüketilmesi önem arz etmektedir.

Özellikle köy gibi kırsal alanlarda depolama ürünlerinin su depolamak amacıyla kullanımı oldukça yaygındır. Bunların dışında endüstri alanında da su depolaması yapılmaktadır. Bu depoların içerisinde depolanan suların temizlik için tüketilmesi oldukça normaldir. Depolanan suyun kalitesine göre içilmesi mümkün olabilmektedir. Bizlerde sizler için depolanan suyun içilip içilmeyeceği konusunu araştırdık ve sizler için derledik.

Depolanan Su İçilebilir Mi?

Depolama ürünleri pek çok farklı ebatlarda ve farklı tasarımlarda üretilmektedir. Bu açıdan baktığımızda depolama ürünleri pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Bazı depolama ürünleri içerisinde su depolaması yapılmaktadır. Depolanan suların kullanım amaçları da oldukça yaygındır. Kimi kullanım amacına göre yalnızca temizlik yapılırken, kimi kullanım amacına göre hayvanların su içmesi, temizlenmesi, bitki sulamak gibi amaçları da bulunmaktadır. Depolanan suyu direkt olarak temizlikte kullanabilirsiniz. 

İçmek amacıyla kullanılacak suların ya kaynak suyu olması gerekir ya da bir arıtma cihazından geçirilmiş olması gerekmektedir. Aksi halde suyun içilmesi oldukça tehlikeli olacaktır. Bazı kullanıcılar yağmur suyu depolama sistemleri kurmaktadır. Burada toplanan sular sizlere ekstra olarak avantaj sağlayacaktır. Çünkü ücretsiz bir su kaynağı olduğundan dolayı hemen hemen her alandaki kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Yağmur Suyu Toplama Sistemleri Nedir ve Nasıl Kurulur?

Yağmur suyu toplama sistemleri, suyun korunmasını sağlayan ve yağmurdan bir katma değer elde eden sistemlerdir. Bu sistemlerde çoğunlukla polietilen su deposu modelleri kullanılmaktadır. Çünkü bu depoların hammaddesi gıda temasına uygundur ve oldukça ekonomik bir fiyat etiketiyle satışa sunulmaktadır. Bu hususta pek çok alanda kullanımı mevcuttur. 

Günümüzde Avrupa başta olmak üzere pek çok binada yağmur suyu toplama sistemi bulunmaktadır. Özellikle İstanbul gibi su sorunu yaşayan metropollerde bu tarz sistemlerin kurulması gerekmektedir. Çünkü sudan daima tasarruf etmeliyiz. Aksi halde artan nüfusa su sağlanması her geçen gün azalacaktır.

Yağmur suyu toplama sistemleri oldukça kolay bir şekilde kurulabilmektedir. Kurulum konusunda üç farklı kategori bulunmaktadır. Bu kategoriler yağmur suyu toplama alanı, toplanan yağmur suyunu aktarma kanalı ve depolama alanıdır. İlk baştan başlayarak genellikle yağmur suyu depolama alanları binalarımızın çatılarından oluşmaktadır. Çatılara yağan yağmur, saçaklara toplanır ve tahliye boruları ile sokağa tahliye olur. Sokağa tahliye olan borulara ise yağmur suyu aktarma kanalları diyebiliriz. Sokağa tahliye olan kanalın ucuna bir depolama ürünü bağladığınızda ise yağmur suyu toplama sistemi kurmuş olacaksınız. Depoda biriken suyu arıtma cihazlarından geçirerek içilebilir hale getirebilirsiniz. Arıtmadan temizlik gibi amaçlar doğrultusunda da kullanabilirsiniz. Daha sağlam depolama ürünleri görmek için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

İletişim Formu
Sepetinizde şuan ürün var