Ülkemizde sanayi sektörü gün geçtikçe daha çok gelişmektedir. Ancak sanayi sahipleri maliyetlerini düşürmenin yollarını aramaktadır. Hemen hemen her sanayide su kullanılmaktadır. Bu hususta en çok polietilen su deposu modelleri kullanılmaktadır. Basit matematik düşünecek olursak büyük ölçekli projeler, yüksek miktarda su depolama ihtiyacı gerektirebilir. Büyük kapasiteli depolara olan ihtiyaç genellikle endüstriyel tesisler, tarım alanları ve büyük çaplı belediye hizmetleri projelerine kadar geniş bir yelpazeyi kapsar. Yüksek kapasiteli depolar, bu tür projelerde oldukça önemlidir. Nitekim bu tarz büyük projelerde su kesintisi olması durumunda üretim durur, üretimin durması sanayi sahibine ciddi zararlara yol açabilir. Yüksek kapasiteli olan depolar, su kesintisi durumunda su temini sağlayarak bu tür sorunların önüne geçebilir. Özellikle endüstriyel tesislerde, üretimin aksamaması için suyun sürekli olarak bulunması gereklidir.

Yüksek kapasiteli depolar sayesinde büyük miktarlarda suyun depolanmasını sağlayarak, tarım alanlarında ve sanayilerde acil durumlar için ekstra su kaynağı bulunur. Ayrıca ara ara depolanan bu sular kullanılarak su tasarrufu sağlabilirsiniz. Bunların yanında yağmur suyu hasadı sistemi kurulursa daha sürdürülebilir bir su tüketimi sağlayabilirsiniz. Nitekim bu hasat sonucunda depolanan sular genellikle temizlik için kullanılabilir. Ayrıca doğal su kaynaklarının korunmasına yardımcı olur ve çevresel sürdürülebilirliği artırır. Tarımsal faaliyetlerde ise sulama oldukça önemlidir. Hatta su en önemli gider kalemlerinden birisidir. Çünkü su olmadan hiçbir canlı yaşayamaz. Depolama ürünleri sayesinde tarım arazilerinde ihtiyaç duyulan suyun, yağmur aracılığı veya uzak noktada bulunan su kaynağından depolanmasını ve verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bu, özellikle kurak bölgelerde oldukça fazla kullanılır çünkü bu tarz bölgelerde su ihtiyacı normalden fazla olabilir. 

Bazı endüstriyel üretim süreçlerinde büyük miktarda su kullanılabilir. Aslında bakarsanız hemen hemen her türlü ürün üretiminde su kullanılır çünkü su hayatımızın vazgeçilmezidir. Dünya’daki su oranın yalnızca %3’ü içilebilir su kaynağı niteliğini taşır. Gezegenimiz bu konuda cömert olabilir ancak bu sonsuza kadar sürecek diye bir kaide yok. Bu hususta su açısından daha sürdürülebilir yöntemler tercih etmeliyiz. Bu yöntemlerden birisi de hiç şüphesiz ki yağmur hasadı yapmaktır. Yüksek kapasiteye sahip depola ise üretim hattında gerekli suyun her zaman hazır olmasını sağlar ve su kesintilerinin önüne geçer. Böylece üretim verimliliği artar ve olası üretim kayıplarını önleyebilir.

Büyük Kapasiteli Su Deposu Kullanımı

Depolama ürünleri, ülkemizin dört bir yanında kullanılmaktadır. Ülkemizin iklim ve coğrafik şartlarına uyum sağlayabilen bu ürünler, oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü üretilmektedir. Depolama ürünleri, özellikle büyük kapasiteli olanlar, su yönetimi ve depolaması konusunda oldukça kritik bir rol oynar çünkü su ne kadar çok olursa, yönetilmesi de bir o kadar zor olur. Endüstriyel alanlarda ve tarım arazilerinde büyük kapasiteli depoların kullanımı, verimliliği artırmak ve kaynakları sürdürülebilir şekilde yönetmek için önemli çözümler sunar. Bu iki alanda ise en çok 6 tonluk su deposu modelleri kullanılır. Bu depolar, dikey, yatay ve daha birçok farklı şekillerde ve renklerde üretilebilmektedir. Özellikle kimya, tekstil ve gıda üretimi gibi su yoğun sektörlerde bu depolar hayati öneme sahiptir.

İnşaat projelerinde genellikle şebeke suyu bulunmaz. Bu sebeple çoğunlukla proje sahipleri bir depo içerisinde su bulundurur. İşçilerin su ihtiyaçlarının yanında beton sulama gibi işler için su, oldukça önemlidir. Bu sayede inşaat süreçlerinin kesintisiz devam etmesini sağlar. Tarım arazilerinde mahsul üretiminde sulama, verimliliği doğrudan etkileyen bir faktör olarak yer alır. Büyük kapasiteye sahip depoların kullanımı, sulama için gerekli suyun depolanmasını ve gerektiğinde kullanılmasını sağlar. Bu, özellikle Doğu Anadolu gibi su kıtlığı yaşanan bölgelerimizde tarımsal verimliliği artırır.

Hayvancılık yapan çiftçiler de oldukça büyük miktarda suya ihtiyaç duymaktadır. Sadece su değil hayvan yemi depolamak için depolama ürünleri bu sektörde oldukça fazla kullanılmaktadır. Ama su bakımından baktığımızda, içme suyu ve temizlik amaçları için kullanılır. Yüksek kapasiteli su depoları, hayvanların su ihtiyacını sürekli olarak karşılayarak sağlıklı ve verimli bir üretim ortamı sağlar. Bunların yanında seralarda da oldukça fazla su kullanımı bulunmaktadır. En başta seraya ısı vermek için sıcak su kullanılmaktadır.

Büyük Kapasiteli Su Depolarının Farklı Kullanım Alanları 

Ülkemizde birçok alanda su depolama yapılmaktadır. Yalnızca su için değil, katı ve kimyasal maddeler için de depolama ürünleri kullanılmaktadır. Hatta farklı ürünler için farklı renkteki depolar kullanılarak kategorize edilebilir. Büyük kapasiteye sahip depolar ise çeşitli sektörlerde su ve içerik depolanması için etkili çözümler sunar. Genel olarak su deposu modelleri suyun verimli kullanılmasını sağlarken aynı zamanda çevresel sürdürülebilirliği destekler. Su depolamanın yanında kimyasal veya ilaç depolama hususunda da oldukça fazla kullanılmaktadır. Bunların yanında şehirlerin su ihtiyacını karşılamak, belediyelerin en önemli görevlerinden biridir. İstanbul bu hususta sınıfta kalmış bir şehrimizdir. Nitekim tıpkı İstanbul gibi Sydney’de de su sorunu bulunuyordu. Ancak Sydney gibi şehirler, yağmur hasadı ile bu sorunun üstesinden geldiler. Sizlerde yağmur hasadı ile su ihtiyacınızın bir bölümünü karşılayabilirsiniz.

İletişim Formu
Sepetinizde şuan ürün var