• Genişlik / Çap 115 cm
 • Plastik Yüksekliği 100 cm
 • Kalınlık 6 mm
 • Kapak 115 cm
 • Kapasite 1.000 Litre
 • Çalışma Sıcaklığı -5°C +50°C
 •  Polietilen depolarımız gıda maddeleri tüzüğüne uygundur.
 •  Güneş ışınlarına ve darbelere karşı dayanıklıdır.
 •  Ürün ebatları ± (%3) toleranslıdır.
 •  Ürünler tek parça (monoblok) olarak üretilir. Ek kaynak ve perçin yoktur.
 •  Ürünlerimiz uzun ömürlü, sağlıklı, bakım gerektirmez ve su ile kolayca temizlenir.
 •  Kolay taşınabilir ve yer değiştirmelerde zarar görmez.
 •  Polietilen ürünlerimiz geri dönüşümlüdür.
 •  Üretim hatalarına karşı tüm ürünlerimiz garantilidir.
 •  Kullanım hatalarına karşı onarımı mümkündür.
 •  Polietilen depolarımızın çalışma sıcaklığı -5°C +50°C arasında olacak şekilde üretilmektedir.

1.000 Litre Salamura Deposu

Ülkemizde turşu ve salamura işlemleri oldukça fazla yapılmaktadır. Köy gibi kırsal alanlarda birçok ürünün bozulmaması için turşusu kurulmaktadır. Ayrıca endüstriyel olarak birçok ürünün turşusu kurulmaktadır. Salamura modelimiz polietilen su deposu kategorisinde yer almakta ve kullanıcısına pek çok yönden avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlardan birisi de modelimizin direkt olarak spesifik bir kullanım amacı doğrultusunda üretilmiş olmasıdır. Modelimizde yalnızca salamura ve turşu kurma işlemleri yapılmaktadır. Ancak ürünlerimiz oldukça işlevsel oldukları için farklı amaçlar doğrultusunda kullanılması mümkündür.

Turşu ve salamura gibi işlemler, ülke olarak tarihimizin bir gastronomi parçasıdır. Endüstriyel olarak bu tarz ürünlerin seri üretimi yapılmaktadır. Modelimiz sayesinde depolama ürünleri yalnızca gıdaların salamura veya turşu kurumu işlemlerinde değil, sevkiyat işlemlerinde de kullanılmaktadır. Turşu kurmakta temel amaç gıdanın bozulmasının önüne geçerek uzun süre tüketilmesini sağlamaktadır. Ayrıca kış aylarında birçok hastalığa şifa olur niyetinde ürünler ortaya çıkmaktadır. Ülkemizde genel olarak üzüm yaprağı, zeytin gibi ürünlerin salamurası yapılmakta ve oldukça fazla tüketilmektedir. Bunun yanında her türlü meyve ve sebzenin turşusu kurulmaktadır. Modelimizin fiyatı oldukça ekonomik olduğundan dolayı, çok kısa bir süre içerisinde kendini amorti edebilmektedir.

Depolama ürünleri üretiminde tecrübe ve üretim sistemi oldukça önemlidir. Bizlerde 1986 yılından bugüne kadar depolama ürünleri üretmekteyiz. Yaptığımız ÜR-GE çalışmaları kapsamında üretim sistemlerimizi oldukça inove ettik ve geliştirdik. Bu sayede bugün, en gelişmiş üretim sistemlerimizle üretim yapmaktayız. Bu sayede oldukça sağlam ve uzun ömürlü depolama ürünleri üretmekteyiz. Modelimizde oldukça sağlam olup, iki yıl boyunca imalat hatalarına karşı garantisi bulunmaktadır.

1.000 Litre Salamura Deposu Hammadde Özellikleri

1.000 litre iç hacmi bulunan salamura modelimiz, polietilen hammadde kullanılarak monoblok şekilde üretilmektedir. Bu üretim şeklinde depo ebatları bazında üretilen kalıplar yardımıyla polietilen sıkıştırılır ve tek parça olarak çıkarılır. Depo üzerinde bulunan çapaklar temizlendikten sonra satışa hazır hale getirilmektedir. Modelimiz üzerinde bulunan çoğu özellik, hammaddesinden aktarılmaktadır. Nitekim genel olarak depolama ürünlerinde durum böyledir.

Polietilen, yapısı gereği gıda temasına uygun bir malzemedir. Ancak tüm depoda gıda temasına uygunluk sağlamak için kapak kısmını polietilen malzeme kullanmaktayız. Bunun yanında pirinç manşon kullanarak depo tümünde gıda temasına uygunluk sağlanmaktadır. Gıda teması uygunluğunun yanında polietilen, UV yalıtımlı bir malzemedir. Bu sayede modelimiz içerisinde zararlı ışınları almaz. Salamura ve turşu işlemleri ışığa hassas işlemlerdir. Bu sebepten ötürü bu depolar nezdinde UV yalıtım önemli bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bazı gıdalar, sıcak halde depolanmak istenebilir. Her malzemenin bir sıcaklık toleransı bulunmaktadır. Hammaddesinden ötürü modelimizin çalışma sıcaklığı 50 derecedir.

1.000 Litre Salamura Deposu Teknik Özellikleri

İçerisinde salamura ve turşu işlemleri yapılan, spesifik bir amaç doğrultusunda üretimi yapılan modelimizin göze çarpan ilk teknik detayları 1.000 litre kullanım hacmine ve silindirik bir tasarıma sahip olması bulunmaktadır. Bununla birlikte kapak boyutu deponun genişliği kadardır. Diğer teknik detayları ise şöyle; 115 santimetre genişliğinde,  100 santimetre yüksekliğinde, malzeme kalınlığı ise 6 milimetre ve kapak 115 santimetredir. Turşu olarak birçok farklı gıda ürünü kullanılabilir. Bu açıdan modelimiz talep edilen herhangi bir renkte üretilebildiği gibi farklı renklerdeki ürünler çok daha etkili ışık yalıtımı sağlamaktadır. Farklı renkler ile farklı içerikler çok daha etkili şekilde kategorize edilebilir. Sizlerde web sitemiz aracılığı ile ürünlerimizi inceleyebilir, müşteri temsilcilerimizle görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Müşteri Temsilcilerimizle Görüşmeye Başla
0(216) 494 2829
Ara
Ürün Kataloğunu
İndir
Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi için kataloğu indirin
Benzer Ürünler
Sepetinizde şuan ürün var