• Genişlik / Çap 77 cm
 • Plastik Yüksekliği 115 cm
 • Kalınlık 6 mm
 • Kapak 81 cm
 • Kapasite 500 Litre
 • Çalışma Sıcaklığı -5°C +50°C
 •  Polietilen depolarımız gıda maddeleri tüzüğüne uygundur.
 •  Güneş ışınlarına ve darbelere karşı dayanıklıdır.
 •  Ürün ebatları ± (%3) toleranslıdır.
 •  Ürünler tek parça (monoblok) olarak üretilir. Ek kaynak ve perçin yoktur.
 •  Ürünlerimiz uzun ömürlü, sağlıklı, bakım gerektirmez ve su ile kolayca temizlenir.
 •  Kolay taşınabilir ve yer değiştirmelerde zarar görmez.
 •  Polietilen ürünlerimiz geri dönüşümlüdür.
 •  Üretim hatalarına karşı tüm ürünlerimiz garantilidir.
 •  Kullanım hatalarına karşı onarımı mümkündür.
 •  Polietilen depolarımızın çalışma sıcaklığı -5°C +50°C arasında olacak şekilde üretilmektedir.

500 Litre Salamura Deposu

Günümüzde depolama ürünleri birçok amaç doğrultusunda kullanılmaktadır. Bu amaçlardan bir tanesi de salamura ve turşu kurmak gibi işlemlerdir. 500 litre hacme sahip olan modelimiz polietilen su deposu kategorisinde yer almaktadır. Bu sayede modelimiz gıda temasına uygun bir hale gelmektedir. Nitekim modellerimiz arasında spesifik bir amaca göre yani salamura veya turşu yapımına uygun üretilen tek depolama ürünleridir.

Ülkemizde salamura ve turşu gibi işlemler oldukça popülerdir. Turşu depolanan ürünlerimiz arasında en küçük hacme sahip olduğu için genellikle bireysel amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Ancak endüstriyel salamura ve turşu kurma işlemleri içinde kullanılabilmektedir. Yalnızca gıdaların üretiminde değil, sevkiyatı hususunda da rol oynamaktadır. Salamura hususunda üzüm yaprağı ve zeytin gibi ürünler bulunmakta iken, turşu hususunda hemen hemen bütün gıdaların turşusu kurulabilir. İçerisinde gıda depolanan bu tarz depolama ürünlerinin her kullanımdan sonra temizlenmesi gerekir. Temizlik yaparken ise ağır kimyasal ve parfüm içermeyen temizleyicilerin kullanılması önerilmektedir. Temizliği düzenli olarak yapılan depolama ürünleri içerisinde kötü koku oluşumu görülmediği gibi depoların dibinde tortu kalmaz. Temizlenmeyen deponun her kullanımdan sonra dibinde tortu kalmaktadır. Zaman içerisinde tortular bozularak depolanan yeni içeriğe zarar verebilir.

Bizler depolama ürünleri üretmeye 1986 yılında başlayarak, bugün üretim sistemlerimizi son teknoloji üretim sistemleri ile donatarak çok daha iyi hale getirdik. Bu sebepten ötürü ürettiğimiz tüm ürünler genel olarak dayanıklı ve uzun ömürlü ürünlerdir. Modelimizin de iki yıl boyunca imalat hatalarına karşı firmamızın garantisi bulunmaktadır.

500 Litre Salamura Deposu Hammadde Özellikleri

500 litre iç hacmi bulunan salamura modelimiz, polietilen hammadde ile üretilmektedir. Nitekim polietilen hammadde ile üretildiği için gıda temasına uygundur. Genel olarak tüm depolama ürünlerinin bünyesinde bulunan özellikler kullanılan hammaddeden aktarılmaktadır. Bu açıdan baktığımızda kullanılan hammadde oldukça önemlidir. Bizlerde bu sebepten ötürü modelimizin kapak kısmını polietilenden, manşonu ise pirinç manşondur. Böylece tamamen gıda temasına uygun hale getirilmektedir.

Polietilenin, salamura ve turşu işlemlerinde oldukça önemli olarak görülen bir diğer özelliği ise UV yalıtımdır. Salamura ve turşular ışığa hassas ürünlerdir. Bu sebepten ötürü UV yalıtım ile depo içerisindeki alan çok daha uygun hale getirilmektedir. Bazı içeriklerin sıcak olarak depolanması gerekebilir. Bu sebepten ötürü her malzemenin bir sıcaklık toleransı bulunmaktadır. Modelimiz polietilen hammadde ile üretildiği için çalışma sıcaklığı 50 derecedir. 

500 Litre Salamura Deposu Teknik Özellikleri

İçerisinde salamura ve turşu işlemleri yapılan modelimizin göze çarpan ilk teknik detayları 500 litre kullanım hacmine ve silindirik bir tasarıma sahip olması bulunmaktadır. Diğer teknik detayları ise şöyle; 77 santimetre genişliğinde,  115 santimetre yüksekliğinde, malzeme kalınlığı ise 6 milimetre ve kapak 81 santimetredir. Bunun yanında birçok farklı gıdadan turşu yapılabilmektedir. Farklı içeriklerinizi daha rahat kategorize etmeniz için modelimiz istenilen herhangi bir renkte üretilebilmektedir. Farklı renklerdeki depolama ürünleri çok daha iyi ışık yalıtımı sağlamaktadır. Tüm modellerimizi web sitemiz aracılığı ile inceleyebilir, müşteri temsilcilerimizle görüşerek çok daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Müşteri Temsilcilerimizle Görüşmeye Başla
0(216) 494 2829
Ara
Ürün Kataloğunu
İndir
Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi için kataloğu indirin
Benzer Ürünler
Sepetinizde şuan ürün var