• Genişlik / Çap 115 cm
 • Plastik Yüksekliği 150 cm
 • Kalınlık 6 mm
 • Kapak 115 cm
 • Kapasite 1.500 Litre
 • Çalışma Sıcaklığı -5°C +50°C
 •  Polietilen depolarımız gıda maddeleri tüzüğüne uygundur.
 •  Güneş ışınlarına ve darbelere karşı dayanıklıdır.
 •  Ürün ebatları ± (%3) toleranslıdır.
 •  Ürünler tek parça (monoblok) olarak üretilir. Ek kaynak ve perçin yoktur.
 •  Ürünlerimiz uzun ömürlü, sağlıklı, bakım gerektirmez ve su ile kolayca temizlenir.
 •  Kolay taşınabilir ve yer değiştirmelerde zarar görmez.
 •  Polietilen ürünlerimiz geri dönüşümlüdür.
 •  Üretim hatalarına karşı tüm ürünlerimiz garantilidir.
 •  Kullanım hatalarına karşı onarımı mümkündür.
 •  Polietilen depolarımızın çalışma sıcaklığı -5°C +50°C arasında olacak şekilde üretilmektedir.

1.500 Litre Salamura Deposu

Ülkemizde herkes turşu sever ve turşular oldukça fazla tüketilmektedir. Peki severek tükettiğimiz turşular nasıl üretiliyor dersiniz? Turşu kurma işlemi birçok meyve ve sebze ile yapılabilmektedir. Salamura işlemi ise daha çok üzüm yaprağı olarak bilinen asma yaprağı ve zeytin gibi ürünlere yapılmaktadır. Turşu kurma ve salamura yapmak gibi işlemler polietilen su deposu kategorisinde yer alan salamura depolarımızda yapılmaktadır. Ülkemizde turşu kurmak veya salamura işlemleri temel olarak hasat edilen ürünün bozulmasını engellemek ve daha uzun süreli kullanımını sağlamak içindir.

Turşu gibi ürünler gastronomi geçmişimizi oluşturmuştur. Bu sebepten ötürü ülkemizde oldukça fazla tüketilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu tarz ürünler, asidik organik içeriklerdir. Bu sebepten ötürü turşu gibi ürünlere dayanacak şekilde depolama ürünleri kullanılması önem arz etmektedir. Hal böyle olunca bizlerde salamura modelimizi ürettik. Spesifik olarak belli bir amaca hizmet eden tek depolama ürünleri arasında yer almaktadır. Bunların yanında modelimizin fiyatları bakımından oldukça avantajlı olduğu için geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Salamura modelimiz, spesifik bir amaç doğrultusunda üretilmiş olsa da farklı amaçlar kapsamında kullanılabilmektedir. Bu hususta modelimiz oldukça işlevseldir.

Bizler depolama ürünleri üretmeye 1986 yılında başladık ve daima üretim sistemlerimizi son teknoloji ile güncelleyerek üretim yapmaktayız. Teknolojik üretim sistemlerimiz sayesinde her zaman dayanıklı ve uzun ömürlü depolama ürünleri üretebilmekteyiz. Modelimizde kullandığımız sistemler sayesinde oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Ayrıca iki yıl boyunca imalat hatalarına karşı garantisi de bulunmaktadır.

1.500 Litre Salamura Deposu Hammadde Özellikleri

1.500 litre iç hacmi bulunan ve içerisinde spesifik olarak salamura ve turşu kurulabilen modelimiz, polietilen hammadde kullanılarak üretilmektedir. Bu hammadde ile üretimler yalnızca monoblok şekilde olabilir. Monoblok üretim şeklinde modelimiz, depo ebatları bazında üretilen kalıpların yardımıyla tek parça olarak üretilir. Bu işlem polietilenin sıkıştırılması ile elde edildiği gibi üretimden sonra çapaklar ayıklanır ve satışa hazır hale getirilmektedir. Monoblok üretim sayesinde modelimiz seri olarak üretilebilir. Böylece fiyatı daha ekonomik hale gelmektedir.

Modelimizde bulunan gıda temasına uygunluk gibi özellikler polietilen hammaddesinden depoya aktarılan özelliklerdir. Hammaddenin böyle bir özelliği olduğu için kapak bölümü de polietilen kullanılarak üretilmektedir. Ayrıca kapak bölümü deponun genişliği ile aynı boyutta olmaktadır. Bu sayede çok daha rahat bir biçimde turşusu kurulacak gıdanın depo içerisinde alışverişi sağlanabilir. Gıda temasının yanında polietilenin UV yalıtım özelliği de bulunmaktadır. Salamura ve turşu gibi işlemler ışığa hassas işlemlerdir. Hal böyle olunca UV yalıtım sayesinde depo içerisinde turşu ve salamuraya daha uygun bir ortam elde edilmektedir.

Bunların yanı sıra organik içeriklerin depolanması amacıyla kullanılan depoların her kullanımdan sonra temizlenmesi önerilmektedir. Temizlerken ağır kimyasal ve parfüm içermeyen temizleyicilerin kullanılması önerilir. Bu tarz temizleyicilerin kullanılması durumunda deponun iyice arındırılması ve havalandırılması gerekmektedir. Sıcak olarak depolanması gereken ürünlerin ise en az 50 dereceye getirilmesi beklenmelidir. Çünkü modelimizin çalışma ısı oranı 50 derecedir.

1.500 Litre Salamura Deposu Teknik Özellikleri

Modelimizin göze çarpan ilk teknik detayları 1.500 litre iç hacme ve silindirik bir tasarıma sahip olmasıdır Diğer teknik detayları ise şöyle; 115 santimetre genişliğinde,  150 santimetre yüksekliğinde, malzeme kalınlığı ise 6 milimetre ve kapak 115 santimetredir. Birçok meyve ve sebzenin turşusu kurulabildiği için modelimizde istenilen herhangi bir renkte üretilebilmektedir. Böylece farklı turşuları çok daha rahat bir şekilde kategorize edebilirsiniz. Sizlerde müşteri temsilcilerimizle görüşerek modelimiz hakkında çok daha detaylı bilgi alabilir veya web sitemiz aracılığı ile diğer ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Müşteri Temsilcilerimizle Görüşmeye Başla
0(216) 494 2829
Ara
Ürün Kataloğunu
İndir
Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi için kataloğu indirin
Benzer Ürünler
Sepetinizde şuan ürün var