Su depoları, günümüzde genel olarak içerisinde bir sıvı veya gıdanın depolanıp, ihtiyaç anında tahliye edilmesine imkan veren araçlardır. Polietilen dikdörtgen su deposu ise tasarımı sayesinde yere tam mukavemet sağlamaktadır. Bunun sonucunda dikdörtgen su deposu hareketli üretim bantlarında kullanılmak için çok uygundur.

Polietilen dikdörtgen su deposu modellerine benzeyen bir diğer ürün ise polietilen yatay su deposudur. Bu depoda tıpkı dikdörtgen su deposu modelleri gibi yere oturan bir yapısı vardır. Dikdörtgen su deposu ile tek farkı ise tasarımdan kaynaklanır. Öyle ki yatay su depoları daha yuvarlak hatlara sahip iken, dikdörtgen su deposu daha keskin hatlara sahiptir. Yatay su depoları 200 litre kapasiteden başlayıp, 5.000 litre kapasiteye kadar büyüyebilmektedir. 

Polietilen dikdörtgen su deposu kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan en önemlisi gıda depolayabilir olmanızdır. Polietilen hammaddesi ile üretilen bütün depolarda gönül rahatlığı ile her türlü gıda depolayabilirsiniz.

Polietilen dikdörtgen Su Deposu Fiyatları

Her ihtiyaca yönelik olarak üretilen polietilen dikdörtgen su deposu fiyatları uygun olmasının yanı sıra pek çok avantaja da sahiptir. Tasarımı sayesinde istiflenmesine olanak tanımaktadır. Öyleki büyük ölçekte üretim yapan markalardan tutun, bireysel kullanım alanında da oldukça tercih edilmektedir. 

Bunlara ek olarak hareketli üretim bantlarında veya dolum tesislerinde kullanılabilir. Polietilen dikdörtgen su deposu fiyatları modelden modele değişmektedir. Size uygun olan modeli belirledikten sonra web sitemizden polietilen dikdörtgen su deposu fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Bireysel kullanımda ise yağmur toplama sistemi olarak kullanılmaktadır. Yağmur toplama sistemlerini ele alacak olursak, polietilen dikdörtgen su deposu modellerinden bir tanesini bir kez alırsınız ve uzun yıllar boyunca kullanırsınız. Polietilen su deposu, polietilen hammaddesi UV stabilizasyonlu olduğu için oldukça mukavemet kazanmaktadır. 

Bir diğer avantajı ise içerisinde pek çok sıvı veya gıda depolayabiliyor olmanızdır. Polietilen su deposu çok yönlü olmasıyla da popüler olmuştur. Daha çok bireysel kullanımlarda çok yönlü olması kullanılsa da aslında çok yönlü olarak kullanım polietilen dikdörtgen su deposu fiyatlarına etki etmektedir. İki adet su deposu almak yerine bir adet polietilen dikdörtgen su deposu ile duruma bir çözüm getirmiş olursunuz. 

Polietilen dikdörtgen Su Deposu Modelleri

Polietilen dikdörtgen su deposu üretilirken mavi ve beyaz renk olmak üzere iki renk seçeneği ile birlikte üretilmektedir. Farklı renklere sahip olan polietilen dikdörtgen su deposu ile içerisinde depolanan sıvılar ve gıdalar çok rahat bir şekilde kategorize edilebilmektedir. İkiden daha fazla sıvı veya gıdayı depolayıp kategorize etmek isteyen markalar ise etiketleme yöntemi ile dikdörtgen su deposu modellerini kategorize edebilirler.

Polietilen dikdörtgen su deposu modellerini incelediğimizde diğer su deposu modellerine nazaran daha az seçenek olduğunu fark ederiz. Öyle ki polietilen dikdörtgen su deposu ölçüleri 100 litre kapasiteden başlayarak, 500 litre kapasiteye kadar büyüyebilmektedir. 

Polietilen dikdörtgen Su Deposu Özellikleri

Dikdörtgen su deposu fiyatları ekonomik olmasının yanı sıra pek çok avantajı ve özellikleri bulunmaktadır. Öncelikle polietilen dikdörtgen su deposu ölçüleri bazında inceleyecek olursak, en küçük kapasiteye sahip dikdörtgen su deposunu ele alalım. 100 litre dikdörtgen su deposu özellikleri, 6 kilogram ağırlığa, 47 santimetre yüksekliğe, malzeme kalınlığı 3 milimetre, uzunluğu ise 72 santimetredir. 

Dikdörtgen su deposu özelliklerine ek olarak -5 derece ve +50 derece sıcaklık arasında çalışabilmektedir. Bu durum su deposu içerisinde kimyasal madde veya kimyasal karışım depolayacak markalar için önemlidir. Çünkü bazı kimyasal maddeler açığa bir ısı çıkarmaktadır. Ortaya çıkan ısı olduğu gibi bazen buz da olabilir. Açığa çıkan etkiye göre su deposu seçilmelidir.

Dikdörtgen su deposu fiyatları kapsamında hammadde çok önemlidir. Zira su deposu üretilirken hammadde olarak UV stabilizasyonlu polietilen kullanılmaktadır. Bu durum su deposunun daha sağlam bir yapıya bürünmesini sağlarken içerisinde gıda depolanmasına da zemin hazırlamaktadır. Çünkü polietilen hammaddesinin uluslararası gıdaya uygunluğu bulunmaktadır. Gıdaya uygun polietilen hammadde kimyada LLDPE gösterilir. Türkçe açılımı ise lineer düşük yoğunluklu polietilen demektir. Bunun anlamı da su deposu içerisinde her türlü gıdayı gönül rahatlığı ile depolayabilirsiniz demektir.

Polietilen dikdörtgen Su Deposu Kullanım Alanları

Su depolarının temel amacı, sıvı veya gıdaları depo içerisinde çevresel ve mevsimsel faktörlerden muhafaza edip, ihtiyaç anında içerisindeki gıda veya sıvının tahliye edilmesi esasına dayanır. 

Su depoları yapı itibariyle birbirlerine benzemektedirler. Çünkü büyük resme odaklandığımızda amaçları aynıdır. Bu sebeple polietilen dikey su deposu da hayatımızın hemen hemen her yerinde kullanılmaktadır. Üstelik çok daha fazla çeşide sahiptir. 50 litre kapasiteden başlayarak, 25.000 litre kapasiteye kadar büyüyebilmektedir.

Bu doğrultuda bakacak olursak, polietilen dikdörtgen su deposu hayatımızın hemen hemen her alanında kullanılmaktadır. En basit şekilde örnek vererek açıklayacak olursak; evlerimizde sular gittiğinde kullanılmak için kullanılabilir. Bir başka örnek ise fabrikalarda deterjan üretimi bandında kullanılmasıdır. Bu tarz su depoları fabrikalarda tercih edilirken, depo tasarımı ön planda tutulmuştur. 

Sepetinizde şuan ürün var